• Odsłony: 232

To już 19 lat!

Już od dziewiętnastu lat nasze liceum organizuje akcję charytatywną Iskierka Radości, a jej hasło przewodnie to "Szczecińskie szkoły potrzebującym". Każdego roku akcja jest ogromnym sukcesem i przyciąga wielu zainteresowanych. W dniu inauguracji czekały  na  stoiska przygotowane przez uczniów XVIII Liceum Ogólnokształcącego, a na scenie można było podziwiać niesamowicie utalentowanych uczniów z wielu szczecińskich szkół i ośrodków.

W sobotę (30.11) odbyła się inauguracja już 19. edycji Iskierki Radości! Jak co roku wydarzenie to odbyło się na najniższym piętrze Galerii Kaskada i zgromadziło ogromną ilość zainteresowanych. Przez cały dzień w każdym miejscu galerii można było spotkać uczniów naszej szkoły, chodzących z puszkami i rozdających iskierkowe naklejki, ciastka czy też odblaski. Ale nie była to jedyna możliwość zaangażowania się naszych uczniów w akcję! Wiele osób zjawiło się w Kaskadzie już o godzinie dziewiątej czyli aż dwie godziny przed oficjalnym rozpoczęciem! Każdy chciał się nawet w najmniejszym stopniu przyczynić się do organizacji tego przedsięwzięcia, więc pomagali w ustawianiu przeróżnych ciekawych stoisk,czy też w dmuchaniu balonów, którymi później ozdobiono owe stoiska oraz główną scenę.

Każdy kto tego dnia przyszedł do Kaskady mógł zakupić śliczną biżuterię na stoisku "Iskierkowa biżuteria" lub zrobić sobie kolorowe warkoczki. Nie jedno dziecko na pewno wyszło tego dnia z galerii z pomalowaną twarzą, bo nasze koleżanki poprowadziły również i takie stoisko. Były również atrakcje typowo świąteczne, czyli malowanie bombek! Można było też wziąć udział w loterii gdzie nagrodą główną było playstation. Cudowną pamiątką z naszej wyjątkowej imprezy na pewno było też zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce. Z pewnością tego dnia w Galerii Kaskada nie dało się nudzić! Jeśli jednak kogoś nie zainteresowało żadne z naszych stoisk to na scenie też ciągle się coś działo. Pojawiła się ogromna ilość utalentowanych osób. Uczniowie jak i absolwenci naszego liceum, ale też reprezentanci innych szczecińskich szkół oraz przedszkoli lub klubów sportowych pokazali swoje talenty. Tego dnia na naszej scenie została zaśpiewana nie jedna piosenka, zatańczyła nie jedna osoba i pojawił się nawet magik. Jak co roku oczywiście odbyła się też licytacja, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku do wylicytowania były między innymi vouchery na masaż w Klinice Urody Pagasownia, zaproszenia do restauracji Stara Rzeźnia, piłka zawodniczek Chemika Police, zaproszenia do Teatru Polskiego oraz Teatru Współczesnego, gadżety z Pogoni Szczecin czy też vouchery pobytowe w Sandra Spa w Pogorzelicy. To tylko niewielka część tego co można było wylicytować w tym roku, a wszystko było tak ciekawe, że na pewno trudno byłoby wybrać jedną najlepszą rzecz.

Na naszej Iskierce pojawili się również goście specjalni. Swoją obecnością zaszczycił nas prezydent Szczecina pan Piotr Krzystek, ale pojawili się też dyrektorzy szkół, które przyłączyły się do akcji oraz niektórzy sponsorzy. Nie mogło oczywiście też zabraknąć koszykarzy z drużyny Morskie Wilki! Przybyli nas wspierać też absolwenci naszego liceum za co jesteśmy im wdzięczni.

Całe przedsięwzięcie oczywiście by się nie udało gdyby nie nasze cudowne grono pedagogiczne z panem Mirosławem Żylikiem, panią Wiolettą Kobzdej oraz panią Edytą Czajkowską na czele. To właśnie dzięki nim co roku możemy wszyscy połączyć siły i pomóc tym, którzy tego potrzebują. Iskierka Radości to niesamowita akcja, która uczy nas, młodych, że powinno się pomagać. Co roku jest masa chętnych do przyłączenia się i pomagania. Oby to się nigdy nie zmieniało i niech tradycja Iskierki trwa jak najdłużej.

//