• Odsłony: 438

Piękna, młoda i ambitna

Kilka dni temu miałem przyjemność przeprowadzić wywiad z Przewodniczącą Samorządu Szkolnego Andżeliką Szymańską.

Andżelika Szymańska jest uczennicą klasy 2C. Interesuje się muzyką i sportem, aktywnie działa na rzecz wolontariatu. Jest osobą pogodną, pełną energii, kreatywną oraz bardzo ambitną.

 

Poniżej znajduje się zapis owej rozmowy.

Jakub Klimaszewski: Witam Cię Andżeliko. Na samym początku chciałbym się dowiedzieć, dlaczego postanowiłaś zostać przewodniczącą Samorządu Szkolnego?

Andżelika Szymańska: Postanowiłam zostać przewodniczącą, ponieważ uważam się za bardzo ambitną i chciałabym zmienić coś w szkole, ale też po prostu się sprawdzić.

J: Jaka była twoja reakcja, gdy wygrałaś wybory? Spodziewałaś się tego? Dla przypomnienia - otrzymałaś aż 163 głosy.

A: Liczyłam na to, że wygram, ale nie byłam tego w 100% pewna, cały czas miałam nadzieję. Ostatecznie, gdy zwyciężyłam byłam bardzo szczęśliwa.

J: Jaki jest Twój zakres obowiązków?

A: Moje obowiązki to między innymi: organizacja apeli oraz obchodów związanych ze świętami takimi jak Andrzejki, Mikołajki, Boże Narodzenie itp.

J: Co udało Ci się osiągnąć do tej pory?

A: Dzięki samorządowi w szkole funkcjonuje szczęśliwy numerek, zorganizowaliśmy również Halloween oraz kontynuujemy skrzynkę pomysłów.

J: Czym jest skrzynka pomysłów? Pierwszy raz o niej słyszę.

A: Do skrzynki każdy uczeń może wrzucić swoje pomysły oraz może anonimowo zwrócić się z problemem, który napotkał. Skrzynka znajduję się przy portierni, ale planujemy przenieść ją w bardziej widoczne miejsce.

J: Jakie są Twoje dalsze plany?

A: Chciałabym zorganizować Andrzejki, Mikołajki, połowinki, maratony filmowe oraz w nadchodzącym roku giełdę podręczników.

J: Czy to co robisz sprawia Ci przyjemność?

A: Tak, ponieważ zawsze lubiłam angażować się w inicjatywy szkolne i nie tylko. Czuję, że spełniam się w tym co robię.

J: Co zyskujesz i co tracisz jako przewodnicząca?

A: Na pewno poznaję wielu wspaniałych ludzi, staram się sprawić, aby każdy uczeń czuł się dobrze w naszej szkolę, daje mi to sporo satysfakcji. Na pewno zajmuje mi to dużo czasu, ale nie dostrzegam tego jako wady.

J: Dziękuję za rozmowę, to było ostatnie pytanie.

A: Również dziękuję.

Podsumowując, Andżelika Szymańska to młoda, kreatywna osoba, która stara się sprawić, aby w naszej szkole było coraz lepiej. Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia oraz plany Andżeliki Szymańskiej stwierdzam, iż godnie reprezentuje naszą uczniowską społeczność. Trzymam kciuki i życzę jej dalszych sukcesów.

//