• Odsłony: 368

Dzień Nauczyciela

Dnia 14 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela, cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. Apel prowadziła nasz wspaniała przewodnicząca, Andżelika Szymańska wraz z Dawidem Słowińskim. Nauczyciele otrzymywali gromkie brawa od uczniów. Podczas apelu poznaliśmy również wynik konkursu na najlepszego nauczyciela według uczniów, który wygrała pani Katarzyna Zajączkowska (wielkie brawa!). Była to jej trzecia już nagroda. To był szczególnie wzruszający moment. 

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto  oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

                                                                                                                                                                                                                                KONKURS TALENTÓW

Po apelu tzw. „oficjalnej części” przyszedł czas na Konkurs Talentów, gdzie uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności. W ten dzień licealiści mieli okazję, aby pokazać swoje pasje i zainteresowania. Każdy uczestnik konkursu mógł liczyć na wsparcie wspaniałej publiczności, która żywiołowo dopingowała. Konkurs prowadził, oceniał i rozbawiał wszystkich do łez absolwent naszego liceum pan Maciej Łagodziński. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności z różnych dziedzin; wokalu, tańca, sztuki oraz wizażu. Jako pierwsza zaprezentowała się Weronika Ochał z 1c, która pięknie nam zaśpiewała. 

W dziedzinie muzycznej zaprezentowali się; 

Ala Bamberska z 1D

Michalina Kaczorowska z 1F

Wiktoria Dąbrowska z 1H

Szymon Świłpa z 1H, który grał na keybordzie

W dziedzinie tańca zaprezentowała się Nikola Szukiełowicz z 1F, która zatańczyła cudowną, własną choreografie. Otrzymała gromkie brawa od publiczności. 

W dziedzinie sztuki zaprezentował się 

Wiktor Goździk z 1H, który ŻONGLOWAŁ! Na każdym zrobiło to ogromne wrażenie. 

W dziedzinie wizażu zaprezentowały się dwie wspaniałe dziewczęta;

Oliwia Dajczak z 1F

Aleksandra Gerus z 1B

Ostatecznie zwycięzcą został Szymon Świłpa z klasy 1H, który wystąpi w teatrze na Iskierce Radości. Wyróżniona została również Wiktoria Dąbrowska również z klasy 1H. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

 

//