• Odsłony: 391

Europejski Dzień Języków

Dnia 26 września 2019 roku miał miejsce Europejski Dzień Języków pod przewodnictwem pani Małgorzaty  Sass i Szkolnego Klubu Europejskiego. Nasza szkoła postanowiła przygotować wiele ekscytujących atrakcji, które przyciągały uwagę nie tylko licealistów, ale także pozostałych zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Młodzież przygotowała wiele zachęcających stanowisk, poświęconych różnym językom takich jak: stoiska języka niemieckiego, francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Rzecz jasna, nie mogło zabraknąć stoiska z ukochanym, ojczystym językiem polskim! Na każdym kroku, naszym oczom ukazywały się coraz to nowe ciekawostki, konkursy, zagadki jak i również konkurencje.

Ponadto, oprócz naszych koleżanek i kolegów, wiele zabaw zorganizowały panie lingwistki. Każdy uczestnik konkurencji miał możliwość wygrania ciekawej nagrody lub smacznej przekąski. Wzdłuż korytarzy ciągnęły się słowniczki, wykonane przez uczniów z podstawowymi zwrotami reprezentowanych przez nich krajów. Na dodatek, każdy z chętnych uczniów, mógł dołączyć do Szkolnego Klubu Europejskiego, niosącego ze sobą wiele korzyści. Umożliwia on między innymi wyjazdy studyjne, interesujące warsztaty, lekcje europejskie oraz uczestnictwo i prowadzenie Dnia Języków. Zwieńczeniem dnia, był Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, który wygrała Maja Wojtaszczyk z klasy 1F, wykonawszy piosenkę pod tytułem "A Thousand Years". 

Dzięki zabawom i przyjemnej atmosferze wyniesiemy z Europejskiego Dnia Języków, nie tylko radosne i barwne wspomnienia, ale również część przydatnej wiedzy. Jak wiadomo, najlepiej jest uczyć się bawiąc !

//