• Patryk Jankowski
  • Odsłony: 1

Kiermasz ciast

Dnia 8.10.2019 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Cała akcja obyła się na głównym holu szkoły, gdzie uczniowie mogli kupić pyszne ciasta. Pomysłodawcą i organizatorem kiermaszu był Jakub Krzemiński uczeń klasy IIA. Przy pomocy samorządu uczniowskiego i dzięki uczniom, którzy upiekli ciasta, udało nam się zebrać pieniądze, które samorząd przeznaczy na prezenty dla uczniów naszej szkoły na mikołajki.

Czytaj więcej: Kiermasz ciast

  • Iwan Ola
  • Odsłony: 174

Dzień Nauczyciela

Dnia 14 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela, cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. Apel prowadziła nasz wspaniała przewodnicząca, Andżelika Szymańska wraz z Dawidem Słowińskim. Nauczyciele otrzymywali gromkie brawa od uczniów. Podczas apelu poznaliśmy również wynik konkursu na najlepszego nauczyciela według uczniów, który wygrała pani Katarzyna Zajączkowska (wielkie brawa!). Była to jej trzecia już nagroda. To był szczególnie wzruszający moment. 

Czytaj więcej: Dzień Nauczyciela

  • Wiktoria Bujak
  • Odsłony: 193

Europejski Dzień Języków

Dnia 26 września 2019 roku miał miejsce Europejski Dzień Języków pod przewodnictwem pani Małgorzaty  Sass i Szkolnego Klubu Europejskiego. Nasza szkoła postanowiła przygotować wiele ekscytujących atrakcji, które przyciągały uwagę nie tylko licealistów, ale także pozostałych zgromadzonych uczniów i nauczycieli. Młodzież przygotowała wiele zachęcających stanowisk, poświęconych różnym językom takich jak: stoiska języka niemieckiego, francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Rzecz jasna, nie mogło zabraknąć stoiska z ukochanym, ojczystym językiem polskim! Na każdym kroku, naszym oczom ukazywały się coraz to nowe ciekawostki, konkursy, zagadki jak i również konkurencje.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków

  • Barbara Jaśkiewicz
  • Odsłony: 193

Lekcja historii

20 i 23 maja 2019 r. uczniowie klas pierwszych XVIII LO i trzecich Gimnazjum zwiedzili wystawy kolekcjonerskie zorganizowane czasowo w Klubie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Czytaj więcej: Lekcja historii

  • Barbara Jaśkiewicz
  • Odsłony: 226

III KONKURS "JÓZEF WYBICKI I JEGO CZASY"

25 lutego 2019 r. w czytelni XVIII LO im. Józefa Wybickiego w Szczecinie odbył się trzeci konkurs uczniowski poświęcony patronowi naszej szkoły. Konkurs zorganizował nauczyciel historii Cezary Jankowski, a prowadziła uczennica kl. I c LO Małgorzata Oleszkiewicz. Pani Katarzyna Zajączkowska, nauczycielka WOS i historii wsparła prace w jury, Mikołaj Mielnikiewicz z kl. III a LO pomógł w technicznym prowadzeniu konkursu. Celem konkursu jest ugruntowanie i popularyzowanie wiedzy o patronie szkoły Józefie Wybickim oraz o czasach, w których przyszło Mu żyć i pracować.Pierwsze miejsce zajął zespół z kl. II b LO w składzie: Wiktoria Jankowska i Jakub Konieczyński, drugie miejsce zajął zespół z kl. I a LO w składzie: Hanna Ćwiklińska i Karolina Daśko natomiast trzecie miejsce zajął zespół z kl. III c Gim. w składzie: Aleksandra Ziółkowska i Natalia Przebinda. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali sie wysokim poziomem przygotowania.

//