• Odsłony: 98

Warsztaty dziennikarskie ze znanym radiowcem!

5 grudnia 2019 roku, klasa IF wzięła udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez znanego radiowca, Rafała Molendę.   Odbyły się one w budynku ZUTu ( Zachodniopomorskiego Uniwerytetu Technologicznego). Na miejscu zostaliśmy powitani poczęstunkiem, który składał się z herbaty,kawy oraz różnych, dobrych ciasteczek.

Czytaj więcej: Warsztaty dziennikarskie ze znanym radiowcem!

  • Dawid Sielewoniuk
  • Odsłony: 94

Tradycja i zabawa - Mikołajki w naszej szkole

W piątek, 6-go grudnia mieliśmy przyjemność obchodzić, jak co roku Mikołajki.

Mikołajki obchodzone są na całym świecie. Ich patronem jest święty Mikołaj, który żył w III wieku naszej ery. Pochodził on z bogatej rodziny, swój majątek rozdał ubogim i wstąpił do klasztoru, a następnie został biskupem Miry. Znany był ze swojej pobożności i hojności.

Czytaj więcej: Tradycja i zabawa - Mikołajki w naszej szkole

  • Martyna Bitner
  • Odsłony: 118

To już 19 lat!

Już od dziewiętnastu lat nasze liceum organizuje akcję charytatywną Iskierka Radości, a jej hasło przewodnie to "Szczecińskie szkoły potrzebującym". Każdego roku akcja jest ogromnym sukcesem i przyciąga wielu zainteresowanych. W dniu inauguracji czekały  na  stoiska przygotowane przez uczniów XVIII Liceum Ogólnokształcącego, a na scenie można było podziwiać niesamowicie utalentowanych uczniów z wielu szczecińskich szkół i ośrodków.

Czytaj więcej: To już 19 lat!

  • Jakub Klimaszewski
  • Odsłony: 271

Piękna, młoda i ambitna

Kilka dni temu miałem przyjemność przeprowadzić wywiad z Przewodniczącą Samorządu Szkolnego Andżeliką Szymańską.

Andżelika Szymańska jest uczennicą klasy 2C. Interesuje się muzyką i sportem, aktywnie działa na rzecz wolontariatu. Jest osobą pogodną, pełną energii, kreatywną oraz bardzo ambitną.

 

Poniżej znajduje się zapis owej rozmowy.

Czytaj więcej: Piękna, młoda i ambitna

  • Martyna Bitner
  • Odsłony: 103

Adoptuj kwiatka

W naszej szkole od kilkunastu dni trwa akcja pt. "Adoptuj kwiatka" którą zorganizowała i poprowadziła pani  K.Różycka-Kasztelan. Uczniowie naszej szkoły codziennie przynosili co raz to różniejsze kwiatki, dzięki którym przyozdobiono parapety na korytarzach.

Czytaj więcej: Adoptuj kwiatka

//