• Odsłony: 19

Sport w szkole grudzień 2022 - styczeń 2023

06.12.2022 Odbył się 21 turniej koszykarski w formule mikstów, czyli gry 3x3. Drużyny składały się z 2 kobiet oraz 2 mężczyzn. W grze uczestniczyło 6 osób, natomiast pozostałe dwie były rezerwowymi. W turnieju brało udział 14 zespołów z różnych szkół. Drużyna z naszego liceum stanęła na podium zajmując trzecie miejsce.

Tego samego dnia odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Badmintona w naszej szkole. W turnieju uczestniczyło 14 drużyn 2 osobowych. 3 miejsce w rozgrywkach zajęła Wiktoria Siembida wraz z Amelią Duraj z klasy 2C. Na podium z 2 miejscem stanęli Kacper Szczepiński z klasy 3A oraz Gabriela Tyszko z 4A. Zwycięzcami zawodów zostali Roksana Łosek i Leon Piec z 2A.

03.01.2023 odbył się kolejny turniej koszykarski, tym razem w klasycznej formule 5x5. Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów. Nasz zespół rozegrał 5 spotkań, z których zwycięskimi były 2, natomiast 3 spotkania okazały się porażką.

05.01.2023 miał miejsce mecz koszykarski. Nasz zespół prowadzony przez panią Dorotę Gładysz zmierzył się z IX Liceum Ogólnokształcącym . Drużyny liczyły po pięciu zawodników. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z IX LO z wynikiem 76 do 18.

10.01.2023 Został rozegrany następny mecz koszykówki, tym razem rywalami okazali się uczniowie ze szczecińskiego Centrum Mistrzostwa Sportowego. Na trybunach panowała bardzo dopingująca atmosfera. Uczniowie Osiemnastki zagrzewali swoich kolegów do gry, co w rezultacie poskutkowało. W końcowym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem 49:40 dla XVIII LO .