• Odsłony: 441

W zdrowym ciele, zdrowy duch

20 czerwca 2017 roku, na boisku przy ulicy Paproci, został zorganizowany nasz coroczny, szkolny, dzień sportu. Mimo niemiłosiernej fali upału, a także zmęczenia wszyscy wspólnie spotkali się pod hasłem ,,Sport to zdrowie", aby bawić się i rywalizować. 

Cała akcja rozpoczęła się o godzinie 9, miłym powitaniem ze strony Pana Franczaka, Pani Dyrektor Czajkowskiej, a także Pana Dyrektora Mirosława Żylika. Uczniowie zgromadzili się na boisku do piłki nożnej, gdzie nie bacząc na niesprzyjającą pogodę wzięli udział w pierwszej konkurencji - wyścigach rzędów, złożonych z 8 osób. Młodzież miała za zadanie biegać między innymi w formie indywidualnej oraz grupowej ( m.in bieg w parach z przywiązanymi do siebie nogami ). Całość trwała około pół godziny. Z każdą minutą temperatura coraz bardziej dawała się we znaki. Słońce doskwierało już nie tylko uczestnikom, ale i widzom. Nasza dzielna społeczność jednak i to przyjęła z uśmiechem na twarzach. Zaraz po konkurencjach drużynowych, wszyscy rozeszli się, aby spróbować swoich sił w pozostałych zadaniach. Przy towarzyszącej w tle wspaniałej muzyce, a także szczegółowych relacjach Pana Franczaka, uczniowie startowali w rzucie piłką lekarską i beretem, kozłowaniu i rzutach do kosza, kapkowaniu, strzelaniu do bramki, oraz jazdą na rowerze w jak najwolniejszym tempie. Rywalizacja była zacięta. Każda klasa walczyła o to, by zdobyć jak największą ilość punktów, przy czym wychowawcy zdobywali ich po 3. Obok boisk nauczyciele promowali zdrową żywność. Wykonywane zostały figurki z jedzenia, a także liczne plakaty. Można było również poczęstować się owocem.

Na zakończenie imprezy zorganizowano turniej piłki nożnej: liceum kontra gimnazjum, a także turniej koszykówki: nauczyciele kontra uczniowie. W obu przypadkach, jak i podczas całego dnia nasi profesorzy integrowali się z nami, wspólnie śmiali i cieszyli. Ostateczną formą sprawdzenia naszych umiejętności było przeciąganie liny, w której wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi, próbowali pokazać wszystkim kto jest najsilniejszy w tej szkole. Około dwunastej odbyło się oficjalne zakończenie, a wyniki naszych rywalizacji mają zostać podane za jakiś czas. Zwycięska klasa będzie mogła ubiegać się o wyjście do kina, sponsorowane przez dyrekcję we wrześniu. 

Choć dzień wydawał się być ciężki, dla uczniów Osiemnastki, a także dla gimnazjalistów był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i przeżyć. Dziękujemy nauczycielom za zorganizowanie nam tak ciekawej imprezy. Liczymy również, że wy będziecie miło wspominali nasz szkolny dzień sportu, a za rok spotkamy się ponownie by wspólnie bawić się i rywalizować, gdy tylko czas nauki dobiegnie końca.