• Odsłony: 456

Jak plażówka, to tylko siatkówka!

Do wakacji pozostało już niewiele czasu. Każdy marzy o odpoczynku i zabawie w gronie znajomych. Nasi nauczyciele od wychowania fizycznego postanowili więc zorganizować turniej trójek siatkarskich. W każdym zespole musiała znajdować się co najmniej jedna osoba przeciwnej płci, a mecze rozgrywane były w systemie grupowym na czas. Kto był w stanie wyjść z grupy? Kto wygrał?

Zmagania rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem, ze względu na spoźnione drużyny. Rozstawiono głośniki, sprzęt muzyczny i specjalne pojemniki na śmieci. Cała impreza rozpoczęła się około godziny 10:00. Podzieleni na dwie grupy zawodnicy rozgrywali spotkania wedle ściśle ustalonego terminarza meczowego. Do wspólnej zabawy dołączył się także Pan Tomasz Kławsiuć, grając z pierwszoklasistkami. Fair play, sypiący się wokoło piasek i emocje towarzyszyły atmosferze całego wydarzenia. Pogoda testowała wytrzymałość zawodników, kiedy to słońce nie zachodziło za chmury i nagrzewało piasek. Niesamowity widok poświęcających się siatkarzy, dla których jedyny cel to piłka i utrzymanie jej daleko od własnego pola.

Zmagania grupowe toczyły się przez blisko dwie godziny, po których wyłoniono cztery pary finałowe. Zwycięzcy mieli zagrać ze sobą w wielkim finale, a pozostałe dwie pary zawalczyć o trzecie miejsce na turnieju. Po podwójnie zaciętej batalii (oba mecze skończyły się wynikami 12:13!!!) do finału przeszły zespoły w składach:

1. Marcel Wójtowicz - Filip Stanowski - Agnieszka Kaczka
  2. Grzegorz Starzyński - Weronika Kusiak - Martyna Koniec

A o trzecie miejsce zagrać mieli:

1. Sebastian Kot - Patrycja Grzywacz -  Michał Brylański
  2. Oliwia Skibicka - Michał Jęśko - Miłosz Kwieciński

W tym momencie zasady uległy zmianom, a drużyny do rozegrania miały pełnowymiarowy set do 21 punktów. Zmęczenie dające się we znaki, fala upału spowodowały, iż mimo walki, nie każdy był w stanie wytrzymać set w skupieniu. Oba decydujące spotkania zakończono przy miażdzących wynikach 10:21 (finał) oraz 8:21(mecz o trzecie miejsce). Cali w piasku i zalani potem odebrali swoje nagrody, za wygraną. Oficjalnie turniej zakończony został przez Panią Urszulę Raciborską.

KLASYFIKACJA PO ROZEGRANIU MECZÓW O PODIUM:

1.Grzegorz Starzyński - Weronika Kusiak - Martyna Koniec

2.Marcel Wójtowicz - Filip Stanowski - Agnieszka Kaczka

3.Oliwia Skibicka - Michał Jęśko - Miłosz Kwieciński

4.Sebastian Kot - Patrycja Grzywacz -  Michał Brylański

Dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim organizatorom, uczestnikom,  a także uczennicom klas drugich za wysoki poziom sędziowania