• Odsłony: 432

Pełna dominacja na boisku

Nasze reprezentantki po raz kolejny w tym sezonie, odniosły druzgocące zwycięstwo nad przeciwnikiem! Zawodniczki ,,Osiemnastki" walczyły z reprezentantkami I LO w Licealiadzie, jednak mimo dobrego przygotowania rywalek, nasze dziewczyny zakończyły mecz z wynikiem 3:0 dla nas.

6 lutego około godziny dwunastej, nasze licealistki zaczęły rozgrzewkę, która miała dobrze przygotować do meczu z przeciwnikiem.

Forma zawodniczek i treningi, na które one uczęszczają, dobrze przedstawiają poziom naszych reprezentantek. Już od pierwszego seta czuć było wyraźną różnicę między grą obu zespołów. Doskonałe ataki chociażby Agnieszki Kaczki ( 1ALO ) i dobrze wykonane wystawy Patrycji Chrzan ( 1ALO ) nadały dzisiejszej grze wysoki poziom. Dziewczyny z I LO mimo początkowej wiary w zwycięstwo, z każdą straconą piłką miały jej w sobie coraz mniej. ,,Osiemnastka" nie dała im nawet złapać tchu. Częste rozmowy zdezorientowanych przeciwniczek z trenerem również nie dawały efektów. Pierwszy set w pełni należał do nas.

W 2 secie sytuacja trochę się zmieniła. Zaślepieni pewnym zwycięstwem nie potrafiliśmy obronić najprostrzych piłek, przez co, przez boisko przewijały się nowe zawodniczki. Do gry wchodziły libero, a także dziewczyny z ławki rezerwowych. Przeciwniczki dostały trochę czasu, aby nadrobić straty. Jednak, mimo wszystko i pomimo stracenia kilku punktów, dzięki odpowiednim interwencjom trenera,  również i ten set zakończył się dla nas pomyślnie.

Ostateczne starcie miało jednak dopiero nadejść w 3 secie. Atmosfera była naprawdę napięta. W tym momencie wszystko mogło jeszcze się odmienić, a przeciwniczki nie chciały tak łatwo oddać nam zwycięstwa. Przez następne kilka minut występowała wymiana piłek. Zawodniczki I LO odpowiadały na nasze ataki i broniły się zawzięcie, jednak nie wystarczyło im to na wygranie setu i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla nas. Tym samym awansowaliśmy do półfinałów!

Dziękujemy za wspaniała grę i gratulujemy zwycięztwa!