• Odsłony: 316

(Nie)zwykły nauczyciel, czyli wywiad z panem Arkadiuszem Minko.

Każdy z nas na pewno posiada jakąś pasję, interesuje się czymś szczególnie mocno, poświęca temu swój wolny czas. Nie tylko my, jako młodzież je posiadamy, bo dorośi też. Może być to dla niektórych niemałym zaskoczeniem, ale są i tacy dorośli, którzy oddają się swojej pasji nawet bardziej niż niejeden nastolatek. W naszej szkole również są takie osoby, a parę dni temu miałam okazję przeprowadzić wywiad z jedną z nich, a mianowicie z nauczycielem historii oraz PP, Panem Arkadiuszem Minko, którego osiągnięcia są godne podziwu.

Martyna Bitner: Dzień dobry. Czy mógłby Pan powiedzieć kiedy zaczęła się Pana przygoda z bieganiem?

P. Minko: Jeśli mam być dokładny, to wszystko zaczęło się  we wrześniu 2014 roku.

M: Skąd pomysł żeby zacząć biegać? Dlaczego akurat to?

P.M.: Na poczatku chodziło po prostu o zrzucenie wagi, bo ważyłem już dobre 100kg. Udało się schudnąć, a przy bieganiu zostałem.

M: Proszę powiedzieć, jak czesto Pan trenuje? Ile poświęca Pan na to czasu?

P.M.: To zależy, ponieważ jeśli szykuję się do zwodów jest to od siedmu do ośmiu razy w tygodniu jeśli chodzi o samo bieganie, bo dodatkowo robię również treningi wytrzymałościowe typu crossfit. Jeśli jednak nie zbliżają się zawody to chodzę biegać cztery lub pięć razy w tygodniu.

M: Mógłby się Pan pochwalić swoimi największymi osiągnięciami?

P.M.: Oczywiście. Na pewno ważnym osiągnięiem jest zdobycie czwartego miejsca w Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym nauczycieli, ale również trzecie miejsce, które zająłem w pół maratonie PKO. Dwa razy też zająłem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklicznych biegó City Trail i co mnie szczególnie tutaj cieszy to fakt, że udało mi się pokonać nawet Bartosza Nowickiego, który był mistrzem Europy w 2007 roku oraz brązowym medalistą w 2011 roku w Paryżu.

M: Niesamowite osiągnięcia, gratulacje. Czy planuje Pan coś związanego z bieganiem w najbliższym czasie?

P.M.: Niestety większość zawodów została odwołana ze wględu na pandemię, ale na pewno będę chciał poprawić moje czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski, liczę na wyższe miejsce. Tak na prawdę prawdziwe zawody biegowe zaczną się dla nie jak będę jeszcze trochę starszy i wejdę w kategorię master. Będę mógł brać udział w zawodach organizowanych na stadionach z różnymi dystansami, pojawią się olimpiady. Czekam właśnie na to. 

M: Moje ostatnie pytanie to, czy doświadczył Pan kiedyś w swojej karierze kontuzji?

P.M.: Niestety tak, dość często łapały mnie kontuzje, które wynikały z różnych problemów mięśniowych oraz stylu życia jaki prowadziłem podczas studiów. Mimo tego zawsze starałem się po nich powoli wracać do formy.

M: Dziękuję bardzo za rozmowę i poświęcony czas. Miłego dnia.

P.M.: Również dziękuję, miłego dnia.

 

Podsumowując naszą rozmowę Pan Arkadiusz Minko jest jednym z przykładów, że w naszej szkole znajdują się naprawdę niezwykłe osoby. Oby jak jak najwięcej osób zaczęło się przekonywać do tego typu aktywności fizycznych, które dają możliwości do przekraczania własnych granic i pokonywania słabości, budują charakter, ale też umożliwiają poznawanie wielu nowych osób z podobną pasją. Natomiast Panu Minko życzymy mało kontuzji i jak najwięcej wybitnych sukcesów.