• Odsłony: 800

Pasja, pomysł na życie czy zwykła chęć zabawy?

Chcą zarobić, mają za dużo wolnego czasu albo idą w ślady
swoich rodziców -  czy to są powody dla których młodzi
sięgają po instrumenty?

 

Nadmiar wolnego czasu powoduje, że ludzie zaczynają próbować wszystkich możliwych rozrywek i poszukują pasji, żeby tylko się nie nudzić. Sięgając po gitarę widzą w tym niezłą zabawę. Można grać przy ognisku, ze znajomymi w zespole, to sprawia ogromną radość, kiedy mamy jakiekolwiek umiejętności. Można też oczywiście wyjść do ludzi i grać dla nich…Popisywanie się przed ludźmi jest również powodem dla którego młodzi sięgają często po instrumenty. Wielu chłopaków(nie wszyscy) również lubi pokazywać umiejętności po prostu przed dziewczynami. Część popisywania się przed ludźmi ma też swoje drugie dno, czyli - chęć zarobienia.

Często spotykamy młodych ludzi na ulicach grających na instrumentach. Jakby nie patrzeć na małe wydatki to dobry sposób na uzbieranie pieniędzy. Jednak zarabianie pieniędzy wcale nie oznacza grania tylko na ulicy. Wielu ludzi pragnie zarobić grając na scenie jako wielcy artyści, zbijając z tego wielkie pieniądze, trzeba jednak umieć wybić się z tłumu, być zauważonym i docenionym.  

Rodzice powiedzieli i tak ma być.

Często też młodzi grają na instrumentach ze względu na wolę ich rodziców. Jako, że młodsi nie mają żadnych zajęć a ich rodzice chcą aby dzieci miały wspaniałe pasje, które będą ich przyszłością to zapisuje się je na lekcje muzyczne(niestety zdarza się, że przez zmuszanie,  dzieciaki zaczynają nienawidzić to, do czego zachęcają ich na siłę rodzice).

Idole - są jednym z częstszych powodów, dla którego sięga się po gitary, perkusje itd. Fani chcą być tak wspaniali jak ich idole, pragną im dorównać. Chcą też poczuć od drugiej strony jak to jest być na tak wielkiej scenie, grać przed milionami ludzi, którzy świetnie bawią się przy ich muzyce.

Muzyka

Poza idolami, muzyka którą słuchamy sama w sobie powoduje, że ludzie sięgają po sprzęty muzyczne, bo chcą tworzyć coś własnego, aby utrzymać daną muzykę przy życiu. Grając ludzie wyrażają siebie, a młodzi ludzie też chcą coś od siebie w ten sposób powiedzieć.

W ślad za rodziną
Często dzieci muzyków kontynuują to, co zaczęli ich rodzice, ponieważ chcą, aby rodzice z nich byli dumni. Również ich pragnieniem jest dalej podążać historią rodziny w muzyce, aby utrzymać tę piękną tradycję.

//