• Odsłony: 781

Pierwsze brzmienie przyszłości.

Zapewne każdy nas myślał o przyszłości, nowych technologiach, codziennym życiu, latających między budynkami samochodach. Japończycy jednak już w 2010 roku zrobili nam psikusa, puszczając w trasę muzyczną dive - Miku Hatsune, która w żadnym wypadku nie jest żywą osobą. Kim jest Miku? Wirtualną piosenkarką, którą stworzono 31 sierpnia 2007 roku, gdy tylko zostały rozpoczęte prace nad jej głosem, zakładano, iż będzie kreowana na muzyczną gwiazdę. 

 

Pierwszy koncert Miku jako holograma odbył się standardowo w Tokyo, Japonii w 2010 roku. Piosenką rozpoczynającą koncert był bardzo znany utwór wśród fanów anime i mangi a w szczególności Vocaloid - "World is Mine".

Kto by się jednak spodziewał, że nieistniejąca gwiazda pop może zrobić tak ogromną karierę. Warto zwrócić na nią uwagę i nie tylko, ale spróbować stworzyć własne piosenki za pomocą programu Vocaloid.
Według strony last.fm najpopularniejszymi piosenkami Hatsune są "World is Mine", "Love is War" jak i "Rolling Girl". Kariera Miku nie kończy się jednak na muzyce, można powiedzieć, ze występuje również w mangach i grach video oraz drobnych gadżetów takich jak torby, figurki, pluszaki itp.

Do grona hologramów dołączył również Tupac na Coachella Festwial. Raper został wskrzeszony głównie przez Snoop Dogga, 50 Centa, Eminema oraz Dr Dre. Może za kilka lat doczekamy się Kurta Cobaina rozwalającego swe gitary na scenie?

//