• Michał Żurawik
  • Odsłony: 424

Czy można być silniejszym od nienawiści ?

Książka Tima Guenarda ,,Silniejszy od nienawiści" jest bestsellerem na francuskim rynku wydawniczym. To wstrząsająca autobiografia człowieka, którego porzuciła matka kiedy miał trzy lata. Nie robiąc sobie zanadto problemu przywiązała go do słupa i uciekła, pamiętał tylko widok oddalających się białych butów i trzask zamykających się drzwi auta. Na domiar złego jego ojciec, którego nie zwykł sobie, aż tak dobrodusznie nazywać, katował go, stwarzając mało urodziwe możliwości rozwijania się. 

Czytaj więcej: Czy można być silniejszym od nienawiści ?

  • Odsłony: 441

Nasz, polski wiedźmin

Literatura fantasy jest w dzisiejszych czasach niezwykle popularna; mroczne średniowiecze, potwory, smoki, wojownicy, ratowanie świata. Źródłem literatury fantasy są oczywiście mitologie; greckie, rzymskie, germańskie itp. na tych ostatnich mitologiach, wzorował się J.R.R Tolkien, skąd zaczerpnął bardzo wiele pomysłów, na swą trylogię "Władca Pierścieni", czerpał również z mitologii celtyckiej, a tworząc rasę elfów, wykorzystał kulturę fińską. Tolkien jest właśnie dumą Wielkiej Brytanii, trylogia znana jest na całym świecie, a jak to jest u nas, w Polsce...

Czytaj więcej: Nasz, polski wiedźmin

  • Michał Żurawik
  • Odsłony: 522

Pokonać własne ułomności...

Sfilmowany dramat historyczny pt. ,,Waleczne serce" ogląda się jednym tchem. Wart jest poświęcenia mu nieco cennego czasu i uwagi. Mel Gibson, jest nie tylko reżyserem, ale również wciela się w rolę głównego bohatera - Williama Wallace'a. Widz śledząc akcję filmu jest ciekawy kolejnych jego ruchów i poczynań. Nic dziwnego, skoro już ojciec Williama, którego głównym mottem, nagranej w 1995 roku historii, są słowa, ,,Nie musimy wygrywać. Wystarczy, że będziemy walczyć".Operatorzy kamer musieli biegać jak królik Bugs, zważywszy na szeroki wachlarz miejsc, w których ten film powstał. Nie wiem jak innym, ale mi bardzo przypadły do gustu sceny kręcone nad jeziorem Loch Leven w Szkocj.

Czytaj więcej: Pokonać własne ułomności...

//