• Kategoria: Wydarzenia i opnie
  • Odsłony: 93

ISKIERKA RADOŚCI

Z wielką przyjemnością cieszymy się, iż inauguracja XXII edycji największej w Szczecinie akcji charytatywnej „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”, już za nami. Wydarzenie to miało miejsce 19 listopada w galerii handlowej Kaskada w Szczecinie, a organizatorem akcji była nasza szkoła - XVIII LO im. Józefa Wybickiego w Szczecinie.

Pomysł akcji narodził się 22 lata temu wśród uczennic III klasy o profilu socjalnym I Liceum Technicznego w Zespole Szkół nr 5, a jej inicjatorką i jednocześnie późniejszym koordynatorem była nauczycielka chemii w ZS nr 5 p. Wioletta Kobzdej, czyli obecna p. Dyrektor naszej szkoły. W następnym roku uczniowie i grono pedagogiczne ZS nr 5 zorganizowali tę akcję pod znaną już dziś nazwą – „PODARUJ DZIECIOM ISKIERKĘ RADOŚCI”. Przez kilka kolejnych edycji, akcję koordynował ksiądz Sylwester Marcula. W obecnej, XXII edycji obowiązki koordynatora akcji przejął p. Mirosław Żylik, nauczyciel naszej szkoły, wspierany przez zespół zaangażowanych w akcję nauczycieli i uczniów. Całe wydarzenie objęte zostało patronatem Agaty Kornhauser – Dudy, czyli Pierwszej Damy RP, a także mecenatem Zbigniewa Boguckiego – Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego.

W tym roku na scenie zaprezentowali się młodzi utalentowani artyści – uczniowie szczecińskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Swoim występem urzekła widzów m.in. uczennica naszej szkoły – Klaudia Stowiecka. Podczas inauguracji wystąpiły dzieci, ukazując taniec, śpiew i grę na instrumentach, co urozmaiciło całe wydarzenie. Na scenie pojwiły się m.in. Przedskola nr.5, nr.66 w Szczecinie, Szkoły Podstawowe nr 69, nr 54, nr 61, nr 63 w Szczecinie, I i XVIII LO w Szczecinie, a także ZS nr.6. Aby, jak co roku, móc w okresie przedświątecznym pochylić się nad najmniejszymi i wnieść swój wkład w budowę lepszego świata, występom towarzyszyła licytacja voucherów, zestawów podarunkowych, książeczek, zabawek i klocków dla dzieci oraz zbiórka datków pieniężnych. W imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, p. Małgorzata Duras – dyrektor Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie, przekazała na licytację ogromnego pluszaka.

Wydarzenie to uwrażliwiło młodzież, jak i dorosłych, na potrzeby innych, a dzięki temu w tym roku całkowity dochód z tej akcji zostanie przekazany w ramach pomocy ponad 100 dzieciom z Ukrainy z domu dziecka, zamieszkującym ośrodek wypoczynkowy w Moryniu.

Gorąco dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w tej wyjątkowej akcji oraz wsparcie małych podopiecznych z domu dziecka!