Wyprawa do Świnoujścia

Po wielu miesiącach oczekiwania na szkolną wycieczkę, 14 września Osiemnastka odwiedziła Świnoujście! Uczniowie klasy 3D oraz 3C wraz z 3F wyjechali autokarem i busem w stronę nadmorskiego miasta.

Około godziny 10.30 dojechali na miejsce. 

Na początku odwiedziliśmy wspólnie Fort Gerharda - jako jedno z niewielu w Europie, żywe muzeum, dzięki któremu nasi uczniowie mogli na chwilę przenieść się w czasie. Licealiści poznali smak musztry oraz doświadczyli na własnej skórze próby ciemności. Generał-przewodnik opowiedział również krótką historię fortu, pokazując jego najciekawsze zakamarki. Przy okazji zostaliśmy pasowani na prawdziwych obrońców twierdzy. Wycieczka została pożegnana w niezwykły sposób - salwami z armaty. 

Następnie chętni śmiałkowie mogli wspiąć się na najwyższa latarnię na polskim wybrzeżu, mającą około 65 metrów wysokości. Widok z niej rzeczywiście musiał zapierać dech w piersiach. Grupa odważnych miała do pokonania dokładnie 308 schodów - co również na pewno przyczyniło się do odebrania tchu i mowy na moment.

Tuż po zwiedzeniu latarni, wycieczka wyruszyła w dalszą drogę promem. Dochodząc do centrum Świnoujścia uczniowie mieli możliwość udania się nad morze, powędrowania do restauracji i zwiedzanie miasta, gdyż pogoda sprzyjała wyprawie nad wodę.

Uczniowie wrócili szczęśliwi po całym dniu atrakcji, których tak bardzo brakowało każdemu z nas.