JAK UTRZYMAĆ KONDYCJĘ W CZASIE LOCKDOWNu?

Koronawirus spowodował, iż całe nasze życie przewróciło się do góry nogami. Zostały zamknięte szkoły, jak i słownie, przez co uczniowie naszej szkoły nie mogą ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego, jak i chodzić na siłownie. Zamknięcia wiązało się z przerwaniem treningów, jak i prowadzeniem zdrowego trybu życia. Wiele z nas nie może zmotywować się, aby zacząć ćwiczyć w domu, ja jeszcze inni po prostu nie lubią treningów w domu, albo nie mają sprzętów. 

Aktywność fizyczna potrzebna jest w życiu każdego człowieka, ponieważ czerpiemy z niej same korzyści, takie jak: zdrowie fizyczne i psychiczne, zwiększa się poziom hormonu szczęścia, wzmacnia się odporność, zmniejsza się poziom stresu oraz obniża się ryzyko chorób serca. Jak zatem utrzymać kondycję będąc zamkniętym w domu, z dostępem całodniowym do lodówki? 

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest, aby znaleźć sobie dużo zajęć w domu, ponieważ sięgamy po jedzenie z nudów. Zatem jeśli znajdziemy sobie sposoby na nudę, nie będziemy chodzić do lodówki, aby zjeść. 

Drugą rzeczą jest, aby postarać się znaleźć motywacje. Brzmi prosto, ale trudno to zrealizować. Motywacją może być wszystko. Może to być wymarzona sylwetka, wizja jak będziemy wyglądać po ćwiczeniach, czy chęć ubrania wymarzonych ubrań. Każdy musi zastanowić się co chciałby osiągnąć. 

Trzecią rzeczą jest to, aby zacząć od najprostszych aktywności fizycznych. Aktywnością fizyczną jest, np: dłuższy spacer z psem, taniec przed lustrem, podczas rozmowy przez telefon chodzenie po domu, przejście się dłuższą drogą do sklepu, wyjście na spacer ze znajomymi albo ćwiczenia na YouTube. Może to być naprawdę wszystko, wystarczy znaleźć rzecz, która sprawia nam przyjemność. 

Czwartą rzeczą są zamienniki jedzenia i picia na te z mniejszą zawartością cukru i kalorii. Jeśli ktoś lubi pić napoje gazowane wystarczy zmienić je na te bez cukru i kalorii. Ograniczenie jedzenia słodkich przekąsek, ale nie całkowite eliminowanie ich z diety. Najlepszą rzeczą jest gotowanie samemu, można znaleźć pyszne i szybkie jedzenie do gotowania na Instagramie, Youtube i w internecie na różnych stronach. 

Do tego na Instagramie i YouTube możemy znaleźć mnóstwo poradników, jak zadbać o siebie i swoje ciało. Wystarczy chcieć :).  

Aby utrzymać kondycje tak naprawde wystarczy wprowadzić parę zmian w naszym życiu, a nasza kondycja będzie cały czas utrzymane, a nasze zdrowie psychiczne nie ucierpi siedząc w domu. Tak naprawdę jeśli zaniedbamy teraz zdrowie psychiczne i kondycje, będzie nam trudniej wrócić do normalnego życia, kiedy w końcu wszystko wróci do domu. Skorzystajmy z tego czasu, aby zadbać o siebie.