• Kategoria: Wydarzenia i opinie
  • Odsłony: 171

„Dziwna” Wigilia Klasowa

Wigilia klasowa to ważny moment dla większości uczniów. Jest to czas kiedy możemy ze sobą porozmawiać i nie zostaniemy uciszeni, kiedy możemy zmniejszyć dystans między sobą a nauczycielami, śpiewać razem kolędy czy zjeść wspólny posiłek. Przyjemnym momentem w czasie wigilii klasowej jest również wymienianie się upominkami. Jednak w tym roku Wigilia Klasowa znacznie różni się od tych z wcześniejszych lat. Nie jesteśmy w stanie spotkać się, złożyć życzeń i podzielić się opłatkiem. Mimo to, nie warto całkowicie rezygnować z tego wydarzenia. Myślę, że dla uczniów pozbawionych już codziennego kontaktu, byłaby to kolejna strata. Przedświąteczne spotkanie będzie naszym ostatnim w tym roku, wiec warto jak najbardziej z niego skorzystać! 

Takie spotkanie w formie zdalnej może podnieść uczniów na duchu, dać im nadzieję na szybki powrót do normalności. Dlatego w naszej szkole Wigilia Klasowa jest organizowa na różne sposoby. W jednej klasie uczniowie maja zamiar obejrzeć świąteczny film, w drugiej zagrać w kalambury czy ubrać coś, co jest związane ze świetami np. czapka Mikołaja czy chociażby czerwony szalik. Nie możemy złożyć sobie osobiście życzeń ale powinnismy się cieszyć z tego, ze chociaż zdalnie możemy to zrobić! Wigilia Klasowa nie może obejść się bez wspólnego śpiewania świątecznych utworów, wiec nauczyciel może udostępnić karaoke na ekranie, co sprawiłoby że choć trochę uczniowie poczulby się  jak w szkole. 

Pomysłów na spędzanie tej „dziwnej” Wigilii Klasowej jest wiele. Uczniowie naszej szkoły próbują radzić sobie jak mogą, chcąc wrócić jak najszybciej do normalnego funkcjonowania. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja będzie zupełnie inna, wrócimy do normalności i spotkamy się na żywo, niekoniecznie  przy komputerach.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy gorące życzenia uczniom, jak i pracownikom XVIII Liceum Ogólnokształcącego. Życzymy dużo zdrowia w tych trudnych czasach, radosnych, szczęśliwych chwili przy wigilijnym stole oraz rodzinnej atmosfery.