Mamy sposób na siedzenie w domu!

Jak każdy dobrze wie, od trzech tygodni znów siedzimy w domach. Dla wielu jest to w pewien sposób czas odpoczynku, relaksu. Oczywiście mowa o relaksie jest dopiero tuż po zdalnych lekcjach! Wielu z Nas w związku z e-lekcjami, nie musi już wstawać wiele godzin przed zajęciami by na nie zdążyć. Jest to na pewno znacznym ułatwieniem. Jednak wiadomo, że lekcje zdalne mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie o tym jednak mowa! Z racji tego, iż obecnie spędzamy znacznie więcej czasu w domu, niektórym z nas zaczyna brakować pomysłów, na spędzenie czasu podczas kwarantanny. W niniejszym artykule chcę zaproponować kilka ciekawych propozycji, które mam nadzieję, zainteresują czytelników! 

Otóż oczywiście, zapewne najbardziej znanym i najczęściej praktykowanym sposobem wśród młodzieży (i nie tylko) jest oglądanie seriali na platformie Netflix. Jest to niewątpliwie wciągające, a podczas kwarantanny jest najlepszym zabójcą czasu. Obecnie warto nadrobić sobie ciekawe, porywające produkcje. Osobiście ostatnio skończyłam oglądać dwa seriale - Gambit Królowej oraz Alienista, które serdecznie polecam, bo fabułą porywają od pierwszej minuty, oraz trzymają w napięciu do ostatniej sceny.

Następnym równie ciekawym pomysłem, może być nadrobienie zaległości w literaturze. Wydaje mi się, że nawet miłośnicy książek często podczas roku szkolnego, mają problem z przeczytaniem swoich zbiorów. Często są one odkładane na dalszy plan, ale czy obecny okres nie jest rewelacyjnym i wymarzonym momentem, żeby zajrzeć do ciekawego dzieła literackiego? Zdecydowanie umili to czas niejednej osobie, szczególnie podczas typowo jesiennych, chłodnych i deszczowych dni. O gustach się nie dyskutuje, jednak na sklepowych stacjonarnych lub internetowych półkach znajdują się prawdziwe białe kruki, począwszy od thriller’ów po książki fantasy. 

Nie wiemy rzecz jasna kiedy dokładnie wrócimy do szkoły, ale może to jest dobry moment na zmianę? Mamy zdecydowanie wiele wolnego czasu, a wraz z nim wiele myślimy. Niektórzy uczniowie naszej szkoły, podczas minionej kwarantanny postawili na zmiany. Obecny okres jest dobrym momentem, by zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Może ktoś będzie chętny na rozwój swoich sportowych umiejętności?

Odizolowanie, które chcąc nie chcąc panuje w kraju, często nie ma dobrego wpływu na zdrowie psychiczne. Mamy jednak rodzinę, z którą podczas wolnych chwil możemy spędzić czas. Na pewno propozycja wspólnej gry planszowej, szczerej rozmowy, poznania tajników kuchennych czy chociażby obejrzenie razem interesującego filmu, będzie dla nich i dla Was niewymowną przyjemnością.

Wiadomo, że respektując obostrzenia sanitarne, trzeba zachowywać odległość, ale warto też od czasu do czasu zapukać do starszego sąsiada lub sąsiadki z propozycją pomocy. Warto też odnowić (chociażby internetowo) swoje stare znajomości, spytać się swych dawno niewidzianych przyjaciół co u nich słychać, a na pewno wywoła to u nich szczery uśmiech.

Pamiętajcie o swoich pasjach! Może warto rozwinąć je teraz, gdy mamy tak dużo wolnego czasu? 

Przede wszystkim musimy pamiętać, że to co dzieje się teraz, tworzy historię, naszą historię. Obecnie możemy poświecić ten czas wolny wyłącznie sobie, na swój własny rozwój, pracę nad sobą i jakikolwiek inny rodzaj odpoczynku. Wykorzystajmy to jak najlepiej!