Drodzy Maturzyści!

Śmiało można powiedzieć, że czas już nie stąpa delikatnie i po cichu na palcach, odliczając ostatnie chwile do matury, a wręcz bierze udział w pościgu i z dnia na dzień wskazuje, że rychło nadchodzą egzaminy dojrzałości. Przede wszystkim, w tym jakże trudnym okresie pandemii, chcemy tegorocznym maturzystom życzyć wytrwałości, spokoju ducha i siły. Los bywa przewrotny, a niniejszy rok zdecydowanie nie jest przyjemny, podobnie jak poprzedni. Ostatnie dwa lata nauki były trudne dla wszystkich: nauczycieli, którzy za wszelką cenę, mimo trudności, starali się wyłożyć Wam materiał i przygotować Was do matury najlepiej jak potrafią, ale przede wszystkim dla Was. 

Czytaj więcej: Drodzy Maturzyści!

Jak to melodia?

Przed nami długi weekend! Po długim zimowym, deszczowym i chłodnym okresie wreszcie rozkwita wiosna. Każdy dzień zaskakuje nas czymś nowym, pogoda z każdą chwilą staje się bardziej sprzyjająca wiosennym igraszkom, spacerom, spotkaniom ze znajomymi. Pogoda, która z wolna okrywa nas niczym płaszcz, sprawia, że wielu z nas nawiedza dobry humor i pozytywna energia. Wiosenna melodia, świergot ptaków na drzewach czy szybko wschodzące, a późno zachodzące słońce zwiastuje nadejście lata. Wierzę, że każdy z nas nie może się już tego doczekać, warto znaleźć chwilę dla siebie i podniesienia swojego dobrego nastroju. Oprócz melodii rozgrywającej się na ulicach miasta, wsłuchujmy się w melodie, które zapewne wielu z was zna, ale może będą miłym przypomnieniem i nagromadzą w was dużo dobrego humoru. Poniżej przedstawię wam propozycje, które mnie i moich znajomych najbardziej motywują do działania i wprowadzają w sielski nastrój.

Czytaj więcej: Jak to melodia?

SZYBKIE, SMACZNE PRZEPISY NA OBIAD

W czasie lockdownu, mając sporo wolnego czasu możemy ugotować mnóstwo szybkich, jak i dobrych i zdrowych obiadów dla całej rodziny, siebie oraz rodzeństwa. Gotując szybko, zdrowo możemy zmienić nasze nawyki żywieniowe, dobrze zjeść nie męcząc się. Podane przepisy są propozycją na obiad dla jednej osoby. 

Czytaj więcej: SZYBKIE, SMACZNE PRZEPISY NA OBIAD

  • Kornela Antoniewicz
  • Kategoria: Wydarzenia i opinie
  • Odsłony: 87

Samorozwój - coś o czym często zapominamy

Czym tak właściwie jest samorozwój? Zanim zaczniemy nad nim pracować, warto zrozumieć co rzeczywiście on oznacza. Samorozwój pomaga w osiągnięciu dojrzałości każdego aspektu naszej osobowości. Prowadzi do spełnienia i satysfakcji, jednak zanim go osiągniemy, należy trochę nad nim popracować. Czasy, w których teraz żyjemy sprzyjają nam w samorozwoju, mimo że mogłoby się wydawać, że nie. Patrząc na aktualną sytuację, mamy bardzo dużo czasu na nasze pasje, które pomagają nam w rozwijaniu się. Niestety, siedzenie w domu również sprawia, że nic nam się nie chce. Myślę, że każdy z nas traci powoli motywację do czegokolwiek, uczniowie ale też nauczyciele. Lecz zamiast zamykać się w czterech ścianach zrób coś, co sprawi, że poczujesz satysfakcję. Przeczytaj książkę, zrób trening, zacznij uczyć się języków. Znalezienie inspiracji to niekończąca się podróż, jednak właśnie to pomoże ci osiągnąć wewnętrzny spokój oraz satysfakcję. W jednym z artykułów znalazłam 5 porad wspomagających samorozwój

Czytaj więcej: Samorozwój - coś o czym często zapominamy

  • Kornela Antoniewicz
  • Kategoria: Wydarzenia i opinie
  • Odsłony: 146

Za wszystko dziękujemy - Pani Dyrektor!!

„Wszystko się kończy, wszystko przeminie
I sen się przerwie – słodkie marzenie,
Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie
I wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.”

Przez wiele lat Pani  Edyta Czajkowska pełniła fukcję dyrektora naszej szkoły oraz nauczyciela języka niemieckiego. Starała się jak najlepiej i najrzetelniej przekazywać nam wiedzę. Praca nauczyciela nie należy do łatwnych zadań, najważniejszy jest dobry kontakt z uczniem, co zdezydowanie nasza Pani dyrektor miała! Wszczyscy pracownicy ale i uczniowie wiedzą, że można było na nią liczyć. Mimo wielu innych zajęć zawsze była gotowa do pracy i do pomocy. Niestety, przez sytuację w jakiej się znajdujemy, nie możemy pożegnać Pani Dyrektor osobiście na apelu, jednak uczniowie przygotowują dla niej małą niespodziankę, która myślę bardzo ją zaskoczy. 
W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły dziękuję za zaangażowanie, za troskę, za wzór owocnej pracy i przede wszystkim pełnego oddania szkole. Życzymy dużo zdrowia, samych sukcesów, wspaniałych dni oraz czasu na rowijanie pasji i spełnienia marzeń!