Józef Wybicki i Jego czasy

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o wyjątkowym znaczeniu dorobku Józefa Wybickiego, oddając hołd jego dokonaniom, ustanowił rok 2022 Rokiem Józefa Wybickiego. Ten polski pisarz i polityk, autor hymnu narodowego, zmarł 200 lat temu, 10 marca 1822 w Manieczkach, w Wielkopolsce. W środę 23 marca 2022 r. w czytelni XVIII LO im. Józefa Wybickiego wewnątrzszkolny konkurs pt. „Józef Wybicki i Jego czasy”.

Czytaj więcej: Józef Wybicki i Jego czasy

  • Cezary Jankowski
  • Kategoria: Wydarzenia i opinie
  • Odsłony: 166

VIVAT XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE !!!

Stylizowana historia szkoły

autor: Cezary Jankowski - nauczyciel historii

Oracyję do Waszmości poproszono mnie prawić o dziejach szkoły, i tak też czynię…

Rok Pański 1961

Szkoła fachu ucząca wedle pomyślunku imć pana Ministra ze stolicy co żeglować nakazywał, powstała jako żywo przy Willowej ulicy w mieście Gryfa Stetinum zwanym. Pierwszym czcigodnym Dyrektorem imć pan Stanisław Kaczmarski ustanowion został i pod jego okiem i baczeniem szkołę przeniesiono taborem na Kumuny Paryskiej ulicę. Czasu Nomadów nie był to koniec, a zaliż tabor szkolny na Grzymińską ulicę podążył by wreszcie osiąść tu, na wzgórzu Hożej gdzie 100 lat wcześniej wiatr smagał skrzydła wiatraka, po którym ślad już nie pozostał.

Czytaj więcej: VIVAT XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE !!!

  • Cezary Jankowski
  • Kategoria: Wydarzenia i opinie
  • Odsłony: 193

Sztandar XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego

XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego kontynuuje ciągłość Zespołu Szkół Zawodowych Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” im. Józefa Wybickiego. W 1992 roku, po zmianie profilu szkoły sztandar ZSZ SSR „Gryfia” został przekazany do Sali Tradycji szkoły. W 2007 roku zgodnie z uchwałą Rady Pedagogicznej podjęto starania celem wykonania nowego sztandaru. Projektantami sztandaru byli: Cezary Jankowski i Urszula Reymus. Ceremonia poświęcenia  sztandaru miała miejsce w 2008 roku. W 2021 r. sztandar przeszedł renowację.

Czytaj więcej: Sztandar XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego