14 Lutego - Walentynki!

Dzień 14 lutego jest nam wszystkim doskonale znany jako Walentynki, święto zakochanych czy też dzień Świętego Walentego. Dzień ten jest przepełniony miłością, serduszkami, kartkami z życzeniami oraz drobnymi prezentami. Każdy stara się wykrzesać z siebie jak najwięcej romantyzmu, aby był to dzień wyjątkowy dla ich drugiej połówki. Jednak czy wszyscy wiemy skąd właściwie wzięło się to święto i jak obchodzi się je w innych miejscach?

Czytaj więcej: 14 Lutego - Walentynki!

JAK UTRZYMAĆ KONDYCJĘ W CZASIE LOCKDOWNu?

Koronawirus spowodował, iż całe nasze życie przewróciło się do góry nogami. Zostały zamknięte szkoły, jak i słownie, przez co uczniowie naszej szkoły nie mogą ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego, jak i chodzić na siłownie. Zamknięcia wiązało się z przerwaniem treningów, jak i prowadzeniem zdrowego trybu życia. Wiele z nas nie może zmotywować się, aby zacząć ćwiczyć w domu, ja jeszcze inni po prostu nie lubią treningów w domu, albo nie mają sprzętów. 

Czytaj więcej: JAK UTRZYMAĆ KONDYCJĘ W CZASIE LOCKDOWNu?

  • Cezary Jankowski
  • Kategoria: Wydarzenia i opinie
  • Odsłony: 31

Barwy narodowe

7 lutego 1831 r. biel i czerwień zostały oficjalnie uznane polskimi barwami narodowymi. Stało się to na mocy uchwały sejmu Królestwa Polskiego i nie była to wówczas decyzja oczywista, gdyż taka kompozycja barw rywalizowała z inną….wg Joachima Lelewela biel i czerwień miała proweniencję arystokratyczną, a biel, czerwień i granat, proweniencję demokratyczną ……Barwy mają głębszą historię.

Czytaj więcej: Barwy narodowe

Nowa moda na morsa

Razem z zamknęciem klubów fitness oraz siłowni wszyscy, który dotąd prowadzili aktywny tryb życia musieli znaleźć alternatywy dla tego co robili zazwyczaj. Niejeden dom zapewne wzbogacił się o domową siłownię oraz nie jeden pies skacze z radości, bo dwa dziesięciominutowe spacerki zmieniły się w trzy półgodzinne. Jednak są osoby, które poszły w jeszcze inną stronę przy szukaniu aktywności podczas pandemii. Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie bardzo modne zrobiło się morsowanie, ale właściwie co to jest, na czym dokładnie to polega i co niby nam to daje?

Czytaj więcej: Nowa moda na morsa

  • Martyna Bitner
  • Kategoria: Wydarzenia i opinie
  • Odsłony: 136

Semestr szkolny w czasie pandemii w pigułce

Zapewne każdy z nas miał nadzieję, że stacjonarne lekcje w szkole potrwają odrobinę dłużej niż miało to miejsce w rzeczywistości. Prawdopodobnie najbardziej rozżaleni są tutaj tegoroczni maturzyści, którzy liczyli, że chociaż ostatni rok liceum będzie dla nich jakkolwiek łaskawy. Niestety nie jest on zbyt łaskawy dla nikogo. Większość oczekiwała po prostu czegoś zupełnie innego niż to, co dostaliśmy.

Czytaj więcej: Semestr szkolny w czasie pandemii w pigułce