To już 60 lat!

Jubileusz 60-lecia - 28. października mieliśmy okazję przywitać w murach naszej szkoły wspaniałych gości. Sześćdziesiąt lat -  to wcale nie tak mało, ale na szczęście w  XVIII Liceum Ogólnokształcącym każdy może poczuć się jak za nastoletnich lat. 

W związku z tak ważnym wydarzeniem do szkoły zostały zaproszone wyjątkowe osoby. Mieliśmy przyjemność gościć Prezydenta Miasta Szczecin - Pana Piotra Krzystka oraz jego zastępcę Krzysztofa Soskę. Serdecznie ugościliśmy również przedstawicieli Rady Miasta Szczecin oraz przedstawiciela Kuratorium Oświaty. Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć byłych dyrektorów, emerytowanych nauczycieli oraz absolwentów. 

Uroczystość, odbywająca się głównie w szkolnej hali sportowej została przygotowana z prawdziwą dokładnością. Wchodząc do budynku goście mogli liczyć na drobne upominki i miłe poitanie uczennic szkoły, ubranych w suknie z epoki.

 Na początku uroczystości nauczyciel historii, Pan Cezary Jankowski, odgrywający rolę patrona - Józefa Wybickiego - przedstawił wszystkim zgromadzonym dzieje naszej szkoły. Jak na  XVIII LO  przystało, nie było to takie zwykłe wprowadzenie. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć Pana Jankowskiego w przebraniu, które pomagało mu wcielić  się w rolę Wybickiego, a widzom poczuć klimat jego stylizowanej na język staropolski opowieści.  Po barwnym wprowadzeniu zebrani oklaskiwał zdobywców tzw. Józków, czyli specjalnych nagród przyznawanych przyjaciołom naszej szkoły.

 Oczywiście nie zabrakło tez występów artystycznych. Nauczycielka matematyki, Pani Małgorzata Świłpa wraz z dwojgiem uczniów zagrała wszystkim piosenkę „40 (60) lat minęło”. Natomiast grupa teatralna pod przewodnictwem Pani Anny Pawłowskiej zaprezentowała specjalnie przygotowany na tę okazję spektakl, który z pewnością przywołał wiele wspomnień. 

Jak na taką poważną uroczystość przystało  były też przemówienia i życzenia. Na koniec Pani Dyrektor Wioletta Kobzdej wręczyła Medale 60-lecia.

Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy zostali zaproszeni do biblioteki, gdzie czekał pyszny poczęstunek. 

Niesamowitym jest móc świętować jubileusz swojej szkoły, widzieć jak grono pedagogiczne oraz pozostali pracownicy się radują. Dobrze jest, widzieć dawnych nauczycieli oraz dyrekcję z uśmiechem przechodzących przez korytarze, na których niegdyś spędzali całe swoje dnie. 

W imieniu redakcji Osiemnastki, życzę dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom jeszcze raz wszystkiego najlepszego!  XVIII Liceum Ogólnokształcące  łączy nas, bo to przecież każdy z nas tworzy tę szkołę.