Hello! Oto Dzień Języków Obcych!

W dniu 23 września 2020 roku w naszym Liceum odbył się coroczny Dzień Języków Obcych. Jest on niezwykłą tradycją tej szkoły, prowadzony pod czujnym  okiem Pani Małgorzaty Sass. Mimo iż w tym roku impreza odbyła się inaczej niż dotychczas, radości i zabawom nie było końca.

Oczywiście w obliczu obostrzeń i zmian panujących w szkole, zmieniły się również niektóre zasady konkursów. Jak zwykle, nasi odważni i uzdolnieni uczniowie wzięli udział w konkursach językowych z angielskiego oraz niemieckiego. W tym roku zwycięzcami zostali Adrian Łępicki, Alicja Sędzimir i Jakub Mełech, jako najlepsi angliści. Natomiast najwybitniejszymi germanistami okrzyknięto Jakuba Czerwińskiego, Klaudię Stobiecką oraz Alicję Bamberską. Wygrani otrzymali świetne nagrody w postaci bonów do sklepu Empik ( 1 miejsce – 150 zł, 2 miejsce – 100 zł, 3 miejsce – 50 zł).

Oprócz konkursów z języków nowożytnych, odbył się coroczny konkurs piosenki. Do zeszłego roku miał on miejsce na szkolnym korytarzu, jednak z powodu pandemii, obecnie trwał na portalu społecznościowym – Facebook’u. Nasi utalentowani wokalnie reprezentanci, dumnie prezentowali swoje niezwykłe umiejętności, a my słuchając swoich kolegów i koleżanek byliśmy pod niemałym wrażeniem. Nowy format konkursu piosenki na pewno wpłynął pozytywnie na występujących uczniów, ponieważ mógł on w pewnym stopniu zredukować stres. Zwyciężczyniami zostały Laura Piotrowska, Wiktoria Dąbrowska oraz Klaudia Stobiecka. Przesłuchanie nagrań naszyvh rówieśników w domowym zaciszu, było zdecydowanie największą i najnowszą odmianą od tradycji, przez co konkurs można uznać za wyjątkowy. Wszak pierwszy raz w dziejach szkoły odbył się w ten sposób. Miejmy jednak nadzieję, że w przyszłym roku będzie można czynnie i na żywo brać w nim udział. Mimo iż sposób w jaki wyłoniono zwycięzców i słuchano naszej utalentowanej młodzieży jest niespotykany i ciekawy, to nic nie zastąpi prawdziwych emocji, towarzyszących konkursom na żywo. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z tak fantastycznych uczniów oraz życzymy powodzenia w przyszłym roku!